جواد اوجی، وزیر نفت در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه رو سیما:

با توان وزارت نفت و مجموعه شرکت‌ها و نیروهای توانمند و متخصص این حوزه و اراده بر فروش نفت و  استفاده از توان دستگاه‌های خارج از مجموعه وزارتخانه و با مجوزها و اختیارات خوبی که شورای عالی امنیت ملی می‌دهد و حمایت‌های دولت، قول می‌دهیم اتفاق‌های خوبی در بحث فروش نفت در ماه‌های آینده رقم بخورد.
 
 🔺یکی از راه‌ها، تهاتر با کالا و تهاتر با سرمایه‌گذاری حتی در دیگر بخش‌ها و صنایع است. 
 
🔺با توجه به نزدیکی فصل سرما و پیش‌بینی کسری گاز بیش از پارسال، از دو ماه گذشته صادارت فراورده‌ها به شدت کاهش یافته تا بتوانیم ذخایر سوخت نیروگاه‌ها و صنایع را تامین کنیم. 
 
🔺پیش‌بینی می‌کنیم امسال کسری گاز تا ۲۰۰ میلیون مترمکعب برسد. 
 
🔺حجم ذخایر سوخت مایع نیروگاه‌های کشور حدود ۲۵ درصد کمتر از پارسال شده و به این منظور تدابیری اندیشیده شده است تا از ناوگان سوخت‌رسان استفاده کنیم و امروز هم مصوبه‌ای در هیئت وزریران برای افزایش حدود ۳۰ درصدی کرایه تانکرهای سوخت‌رسان داشته‌ایم.  
 
🔺اکنون ۱۴۰ میلیون مترمکعب ظرفیت خالی در پالایشگاه‌ها داریم که به لحاظ افت فشار و یا افت تولید میدان‌های گازی، این ظرفیت خالی ایجاد شده است و ۴۰ تا ۶۰ میلیون مترمکعب آن مربوط به پالایشگاه‌های پارس جنوبی است.
 
نفت نوین: پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در حوزه انرژی [نفت ، گاز ، پالایش و پخش ، پتروشیمی و منابع هیدروکربوری ]‌‌‌‌‌‌‌‌ کشور

https://chat.whatsapp.com/IQK1Ub0pKxhFGXC4tipv0S

 

https://chat.whatsapp.com/GMwMsjO6dxkJBsJeqQy478

 

http://www.naftnovin.ir

 

https://t.me/Naftnovin