اوجی: به محض برطرف شدن تحریم‌ها با افزایش تولید نفت به بالاترین سطح ممکن در جهت جبران خسارت‌های فراوان اقدام می‌کنیم/ به همکاری سازنده و حمایت موثر از اوپک و توافق بیانیه همکاری ادامه می‌دهیم

🔺آنچه که تولیدکنندگان نفت اوپک و غیراوپک را از ابتدای سال ٢٠١٧ تاکنون در کنار هم قرار داده است، تلاش برای برقراری و حفظ ثبات در بازار جهانی نفت از طریق همکاری است.  
 
🔺ایران به‌عنوان یکی از اعضای مؤسس اوپک با وجود فشارهای وارده ناشی از تحریم‌های ظالمانه، همواره از اصل همکاری ائتلاف اوپک پلاس حمایت کرده و به اصول و اهداف این همکاری پایبند بوده است. 
 
🔺حفظ و تداوم دستاوردهای بیانیه همکاری بر اساس شرایط حاکم بر بازار جهانی نفت به سود هر دو گروه تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و همچنین اقتصاد جهان خواهد بود.
 
🔺اوپک پلاس با وجود همه دشواری‌های دو سال گذشته به‌دلیل شیوع ویروس کرونا توانسته است همچنان به اصول و اهداف مشترک خود پایبند باشند و به حرکت مشترک خود در مقابله با چالش‌ها بازار جهانی نفت ادامه دهند.
 
🔺ثبات و پایداری امنیت انرژی در جهان مستلزم رویکردی غیرسیاسی به بازار نفت است.
 
🔺ایران آمادگی دارد که به محض برطرف شدن تحریم‌های یکجانبه آمریکا، با افزایش تولید نفت به بالاترین سطح ممکن در جهت جبران خسارت‌های فراوان اقدام کند. 
 
🔺تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران سبب شد ایران از تولید ۱.۸ میلیارد بشکه نفت و بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در آمد نفتی محروم شود. 
 
🔺اعمال تحریم‌های غیرقانونی و یکجانبه از سوی آمریکا بر دو عضو مؤسس اوپک، در تعارض با اصول و مقررات حقوق بین‌الملل است. 
 
🔺در دولت سیزدهم همانند گذشته به همکاری سازنده و حمایت موثر خود از اوپک و توافق بیانیه همکاری همسو با حفاظت از منافع جمعی کشورهای عضو ادامه خواهیم داد.
 
🔺به عنوان وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران، تمامی تلاش خود را برای حفاظت از منافع تولیدکنندگان نفت اوپک و غیراوپک به کار خواهم بست.
 
نفت نوین: پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  در حوزه انرژی [نفت ، گاز ، پالایش و پخش ، پتروشیمی و منابع هیدروکربوری ]‌‌‌‌‌‌‌‌ کشور

https://chat.whatsapp.com/IQK1Ub0pKxhFGXC4tipv0S

 

https://chat.whatsapp.com/GMwMsjO6dxkJBsJeqQy478

 

http://www.naftnovin.ir

 

https://t.me/Naftnovin