«جعفر ربیعی» وزیر نفت دولت سیزدهم می‌شود؟/ مدیرعامل «هلدینگ خلیج فارس» رقیب «رستم قاسمی» و «علیرضا ضیغمی» شد

🔆 خبری عجیب اما کاملا واقعی؛
«جعفر ربیعی» وزیر نفت دولت سیزدهم می‌شود؟/ مدیرعامل «هلدینگ خلیج فارس» رقیب «رستم قاسمی» و «علیرضا ضیغمی» شد

💎 به گزارش خبرنگار «نفت نوین»، نتایج آخرین گمانه زنی‌ها و نظرسنجی‌ها از پیروزی قریب‌الوقوع «ابراهیم رئیسی» در انتخابات ریاست‌جمهوری حکایت می‌کند و اگر «او» به‌عنوان رئیس جمهور منتخب معرفی شود، یک وجه اشتراک با «حسن روحانی» پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 92 دارد. «رئیسی» تیم اقتصادی ندارد همان طوری‌که «حسن روحانی» تیم اقتصادی نداشت و تیم اقتصادی «او» از سوی «اسحاق جهانگیری» معرفی و انتخاب شد.

💎 ستاد انتخاباتی «آیت الله رئیسی» در روزهای گذشته بارها هرگونه گمانه زنی برای انتخاب کابینه احتمالی دولت «او» را تکذیب کرده اما همزمان با تکذبیه‌ها، فعالیت و مذاکرات گسترده سیاسی برای تعیین وزرا و حتی معاونان وزرای کابینه دولت جدید از مدت‌ها قبل آغاز شده است.

💎 «رستم قاسمی» وزیر سابق نفت که اخیرا به‌نفع «رئیسی» در انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرده بخت نخست تصدی وزارت نفت دولت آینده است، «قاسمی» مورد تائید شورای هماهنگی انرژی ستاد انتخاباتی «رئیسی» هم است و در صورت معرفی مشکلی برای اخذ رای اعتماد از مجلس ندارد.

 💎 دومین گزینه «علیرضا ضیغمی» بوده و هر چند برخی رسانه‌ها سعی دارند نام «مسعود میرکاظمی» را وسط بکشند اما شانس دبیر شورای هماهنگی انرژی ستاد انتخاباتی «رئیسی» بیش از «میرکاظمی» است.

💎 همزمان با مرور گزینه‌های مختلف که بخت خدمت در وزارت نفت دولت آینده به‌عنوان وزیر را دارند باید روی «جعفر ربیعی» هم حساب ویژه‌ای باز کرد، مدیرعامل «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» روابط خوبی با رئیس مجلس شورای اسلامی دارد و در کنار رئیس مجلس از حمایت نمایندگان و به ویژه هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم برخوردار بوده به طوری که پس از نقدهای حدود یک‌ماه قبل یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس از عملکرد «جعفر ربیعی» در «هلدینگ خلیج فارس» این نماینده توجیه جدی شده است. در یک جمله امروز «ربیعی» از حمایت بالای مجلس برای تصدی پست وزارت نفت برخوردار بوده و این واقعیتی است که نمی‌توان چشم بر روی آن بست. احتمال معرفی «ربیعی» از سوی مجلس به «آیت‌الله رئیسی» برای پست وزارت نفت دولت جدید بسیار جدی است.

💎 عملکرد «ربیعی» در «صنایع پتروشیمی خلیج فارس» در حدود سه و نیم سال گذشته آن هم در شرایط تحریم مورد قبول مجلس و حتی دستگاه‌های نظارتی و اجرایی بوده است و حالا «او» با این کارنامه شانس خود را با ارتباطات قوی که با مجلس و به ویژه «محمدباقر قالیباف» دارد برای وزارت نفت دولت آینده مورد آزمون و خطا قرار خواهد داد.

💎 در این بین همزمان با ارسال بولتن‌های ویژه خبری «هلدینگ خلیج فارس» برای نمایندگان و مسئولان رده بالای کشور و تشریح دستاوردها و عملکرد «او»، در نشستی تاخیر در راه‌اندازی طرح‌‌های نیمه‌کاره هلدینگ خلیج فارس به عنوان یکی از نقاط ضعف عملکرد «ربیعی» مطرح شده و تاکید شده ساخت و تکمیل طرح‌هایی همچون گچساران، آپادانا و هنگام رضایت‌بخش نبوده و پیشرفت طرح‌هایی که در سه سال گذشته کلنگ‌زنی شده همچون دهدشت و اندیمشک هم درصد بالایی نداشته است. اگر از عملکرد «او» در حوزه ساخت و بهره‌برداری طرح‌های جدید بگذریم، کارنامه «جعفر ربیعی» در «هلدینگ» قابل قبول است.

💎 اگر از «رستم قاسمی»، «علیرضا ضیغمی» و «جعفر ربیعی» به‌عنوان سه شانس نخست وزارت نفت دولت آینده نام ببریم می‌توان اندک شانسی هم برای «سعید محمد»، «جواد اوجی» و «عبدالحسین بیات» برای پوشیدن ردای وزیر نفت دولت «انقلابی» قائل شد.

خبرگزاری نفت نوین: پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری{ مداظله العالی} در حوزه انرژی

www.naftnovin.ir

@NAFTNOVIN